Haber ve Duyurular

GÜLİSTAN'IN HALEP'Lİ KARDEŞLERİ


Özel Kocaeli Gülistan İlkokulu’nun Diyanet Vakfının HALEPTE İNSANLIK ÖLMESİN kampanyası


Özel Kocaeli Gülistan İlkokulu’nun Diyanet Vakfının HALEPTE İNSANLIK ÖLMESİN kampanyası kapsamında başlattığı sosyal sorumluluk projesi olan “EN SEVDİĞİM KIYAFETİMİ VE OYUNCAĞIMI HALEPLİ KARDEŞİME GÖNDERİYORUM” kampanyası okulun velilerinin ve personelinin desteğiyle çok anlamlı bir sonuca ulaştı.

Kısa bir sürede koliler dolusu yepyeni çocuk kıyafeti ve oyuncaklar hazırlayan öğrenciler, ayrıca duygularını belirten mektuplar yazdılar, süslediler. Anasınıfı öğrencileri resimler yapıp kolilere koydu, dualarla kapattılar kutuların ağzını.
Diyanet Vakfı’nın yetkililerine kolileri teslim etmek için bugün saat 09:00’da biraraya gelen öğrencilere  İlçe Müftümüz Musa Bilgiç Beyefendi de katıldı. İlçe Müftümüz Bilgiç; çocuklara “Bu projeyle iyiler tarafında oldunuz, orada çocuklara zor günler yaşatan kötü insanlar gibi olmadığınızı göstermiş oldunuz“ diyerek ne kadar anlamlı bir iş yaptıklarını öğrencilerin diliyle anlattı.

Programda Okul Müdürü Asiye Özcan da öğrencilerine; “Bir nebze de olsa Halepli kardeşlerimizin sevinci ile huzur bulmak istedik ve “EN SEVDİĞİM KIYAFETİMİ VE OYUNCAĞIMI HALEPLİ KARDEŞİME GÖNDERİYORUM” adlı sosyal sorumluluk projemizi gerçekleştirdik hep birlikte” diyerek, Halepli kardeşleri adına öğrencilerine, velilerine, öğretmenlerine ve projede destek veren Sayın İzmit Müftümüz Musa Bey’e ve Velimiz Orhan Camii İmam Hatipi Kenan Bey’e teşekkür etti.

Program sonunda İzmit Müftümüz projeye destek veren herkes adına Okul Müdürü Asiye Özcan’a Teşekkür Belgesi takdim etti. Program, Müftü Bey’in çocuklarla birlikte yaptığı duayla son buldu.

Yardım tırları Halep’e doğru yola çıktı. Yardım tırlarını uğurlamaya Öğrencilerimiz ve İzmit İlçe Müftüsü Musa Bilgiç'le birlikte  Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili  Zekeriya Özak, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İl Müftüsü Yusuf Doğan katıldı.


Özel Kocaeli Gülistan Okulları

önce insan, sonra liderler yetiştirir...